Kehribar Tesbih ve Takı Çeşitleri Satış Sitesi.
Adresimiz:

Yeşilova Mh. Küçükçamlıca Sk. No:21/A (Beşyol Mevkii) Osmangazi-BURSA

Telefon:

0505 470 90 00

Doğal Kehribar Tesbihler

Doğal Kehribar Tesbihler

Ana Sayfa > Doğal Kehribar Tesbihler

Doğal Kehribar Tesbihler
16-11-2020

Doğal Kehribar Tesbihler

Doğal kehribar tesbihler, genellikle piyasada kaya damla veya damla kehribar tesbihler olarak da adlandırılır. Bunlar çıkarıldıkları yerin isimleri ile anılırlar. Kaliningrad kaya damla, Dominik kaya damla, Ukrayna kaya damla, Litvanya kaya damla, Baltık kaya damla veya Kaliningrad damla, Dominik damla, Ukrayna Damla, Litvanya damla, Baltık damla diye de söylenir.

Bunlar 50-60 milyon yıl önce toprak altında kalmış çam ağaçlarının veya diğer ağaçların reçinelerinin taşlaşması sonucunda oluşmaktadır. Şifalı oldukları söylenmekte ve şifalı olduklarına inanılmaktadır.

Doğal (Damla) Kehribar Tesbih Fiyatları:

Doğal kaya damla kehribar tasbihlerin fiyatları aynı altın ve gümüşte olduğu gibi gram ağırlığına göre belirlenir.

Kehribar kalitesi ve işçiliğine göre gr. fiyatları 5 Dolar ile 30 Dolar arasında değişmektedir.

Ateş ve Sıkma Kehribar Tesbih Fiyatları:

Ateş ve sıkma kehribarlar yapay reçinenin bazı kimyasal maddeler ile karıştırılıp kalıplara dökülüp sertleştirilmesi ile elde edilirler.

Bunların fiyatları ise imalatlarında kullanılan kehribarın döküm kalitesi ve uygulanan işçilik kalitesi ile püskül maliyetine göre değişir.

Toz Kehribar Tesbihler:

Toz kehribar tesbihler asıl itibariyle kehribar olmayan tesbihlerdir. Bileşiminde yüksek oranda plastik ve naylon karışımı vardır. Kehribar olmadıkları halde dış görünüşleri kehribar tesbihlere benzediğinden piyasada toz kehribar olarak adlandırılmıştır. Fiyatları çok düşüktür. 


Whatsup
Top